Üye Olmak İçin Lütfen Tıklayınız.

Organik Trafiği Artıracak 8 SEO Tekniği

Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde SEO kategorisinde serkan tarafından oluşturulan Organik Trafiği Artıracak 8 SEO Tekniği başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 243 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı SEO
Konu Başlığı Organik Trafiği Artıracak 8 SEO Tekniği
Konbuyu başlatan serkan
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan serkan

serkan

Yönetici
Yönetici
Kayıtlı
6 Ay 21 Gün
Katılım
5 Kas 2023
Mesajlar
43
Tepkime puanı
19
Puanları
8
Konum
istanbul
Arama motoru optimizasyonu (SEO), web sitesi sıralamasını yükseltmek için birçok tekniğin bir koleksiyonudur. Bu teknikler trafik kazanmaya ve alan adı otoritesini artırmaya yardımcı olur. Burada sizin için yararlı olabilecek bazı önemli SEO tekniklerini tartıştım .

Yerel SEO

Yerel işletmeleri tanıtmanın en iyi yolu yerel SEO'dur. Yerel düzeyde bir işletmenin sıralamaya girme şansı daha yüksektir. Dünya çapında diğer işletmelerle ve markalarla rekabet etmeniz gerekiyor. Başlangıçta dünya düzeyinde sıralamaya girmek zor olabilir. Bu nedenle yerel SEO size yerel düzeyde sıralamaya girme ve marka bilinirliğinizi arttırma fırsatı sağlar. Bu amaçla başlık etiketlerine, meta etiketlere, URL'lere ve H1 başlıklarına şehir adları ekleyebilirsiniz.

Web sitenizi hızlandırma

Web sitenizin SEO'sunu iyileştirmek için web sitesinin hızını optimize etmeniz gerekir. Bu sıralamayı belirleyen en önemli faktördür. İnsanlar, web sitesi yükleme hızı düşük olan web sitelerini sevmezler. Hızlı yükleme hızına sahip bir web sitesi daha fazla trafik alır ve daha yüksek bir sıralama elde eder. Yavaş yüklenen bir web sitesi daha yüksek bir hemen çıkma oranı alır ve bu da sonuçta web sitesi sıralamasını düşürür.Web sitesi hızını artırmak için görsel boyutunu küçültebilir ve özel yazı tiplerinin kullanımından kaçınabilirsiniz. Daha iyi web sitesi hızıyla, daha yüksek bir sıralama elde etmek için hemen çıkma oranını azaltabilirsiniz.

Optimize edilmiş açılış sayfaları

Bir açılış sayfasının oluşturulması, potansiyel müşteriler ve dönüşüm yaratmanın uzun süredir kanıtlanmış bir yöntemidir. Açılış sayfanızda etkili bir başlık, ilgi çekici bir resim ve harekete geçirici mesaj varsa, web sitenize yüksek trafik çekersiniz. Bu, iyi sonuçlar elde etmek için çok kullanışlı ve kolay bir SEO tekniğidir.

YouTube'un SEO'su

İşletmeniz veya dijital pazarlama stratejiniz YouTube videolarını içeriyorsa bunları optimize etmeniz gerekir. YouTube'daki videolar diğer platformlara göre çok daha iyi bir sıralama elde ediyor. Akılda kalıcı başlıklar, faydalı açıklamalar ve ilgi çekici küçük resimler ekleyerek YouTube videolarını optimize edebilirsiniz. Hepsi videonuzun daha görünür olmasına katkıda bulunur. Sonunda web sitenize yüksek trafik alacaksınız.

Misafir İlanı

Bazı insanlar misafir göndermenin zaman kaybı olduğunu düşünüyor. Misafir göndermenin ölü olduğunu ve SEO açısından yararlı olmadığını düşünüyorlar. Ama gerçekte yanılıyorlar. Misafir göndermenin sitenizin sıralaması üzerinde büyük etkisi vardır.

Konuk gönderiminde, diğer web sitelerinde makaleler ve bloglar yayınlarsınız ve karşılığında bir geri bağlantı alırsınız. Bu sayede içeriğiniz geniş bir kitleye ulaşır. Misafir gönderimi ücretsiz veya ücretli olabilir. Bazı web siteleri yazarların makalelerini ücretsiz olarak göndermelerine olanak tanır. Ayrıca başkalarının içeriklerini web sitenizde yayınlamasına da izin verebilirsiniz. Bu sayede farklı kaynaklardan çok fazla trafik alacaksınız. İçeriği beğenecek kişiler web sitenizin düzenli ziyaretçileri haline gelebilir.

Mobil SEO

Şu anda mobil kullanıcıların masaüstü kullanıcılarından daha fazla olduğunu biliyoruz. Bu nedenle, web sitelerinin dijital pazarlama amaçları için mobil olarak optimize edilmesi gerekir. İnternetteki organik trafiğin yarısından fazlası mobil cihazlardan geliyor. Bu sayılar her yıl artıyor. Bu nedenle dijital pazarlamacıların web sitelerinin mobil cihazlarda duyarlı olduğundan emin olmaları gerekir.

Anahtar kelime araştırması

Bir anahtar kelime, ilk günden itibaren arama motoru optimizasyonunun temelidir. Artık anahtar kelime araştırması SEO'nun bir parçası haline geldi ve optimizasyonla bağlantılı hale geldi. Anahtar kelime araştırması dijital pazarlamanın önemli bir bileşenidir. Şu anda sıralama eğilimi değişti. Günümüzde arama motorları, web sitelerini arama hacmi yüksek olan anahtar kelimelere göre sıralamaktadır . Bu, web sitelerini sıralamaya yardımcı olabilecek dijital pazarlamacılar için en iyi noktadır. İçerik yazarları web siteleri için içerik yazarken anahtar kelimelere odaklanır. Ahreff, SemRush ve Google anahtar kelime planlayıcı gibi bazı SEO araçları anahtar kelime araştırması için kullanılır.

Yüksek kaliteli içerik oluşturma

İçerik kraldır ve her zaman kraldır çünkü yüksek kaliteli içerik olmadan web siteniz eksiktir. Google'a göre yüksek kaliteli içerik ana sıralama faktörüdür. Dijital pazarlamacılar için önemlidir çünkü işletmelerin içeriğe dayalı kampanyalara ihtiyacı vardır. Daha azı onu Google'ın cezalarının hedefi haline getirir ve hiçbir dijital pazarlamacı bunu asla istemez. SEO yazımı web siteniz için çok önemlidir.
 
Geri
Üst